Kafkas Kültürleri Festivali 3 Ekim'de başlıyor

Kars Belediyesi'nin organizasyonuyla 4'ncüsü düzenlenecek olan ve 3 gün sürecek olan Kafkas Kültürleri Festivali 03 Ekim'de start alacak.

Dünyadan ve Türkiye'den yüzlerce yerel yöneticinin, basın mensubunun, bilim adamının, sanatçının ve Kars dışında yaşayan Karslılar'ın katılacağı Festival kapsamında Tarihi Kentler Birliği de Kars'ta bir buluşma gerçekleştirerek kentsel konularla ilgili bilimsel paneller düzenleyecek. Kafkasya'daki son gelişmelerin ve Kafkasya'daki istikrarın sağlanmasında yerel yönetimlerin Sınır Ötesi Bölgesel İşbirliği çerçevesinde yapacakları katkıların irdeleneceği bir panel de Belediye tarafından düzenlenecek.

Festival programı çerçevesinde düzenlenecek Kars Kalesi etkinliklerinin ilk gününde (03 Ekim) Funda Arar ve Kardeş Türküler, ikinci gününde dünyaca ünlü Güney Afrikalı sanatçı Mory Kante ve Arto Tunç, son günde ise Ferhat Göçer ve Rusya'dan gelecek olan dünyaca ünlü bir müzik grubu konserler verecekler.

Söz konusu etkinlikler bağlamında başta Kafkas ülkelerinden olmak üzere dünyanın 33 ülkesinden müzik ve dans grupları, dünya halklarının yüzlerce yıl fethetmek için savaştıkları Kars Kalesinde, el ele, gönül gönüle danslar eşliğinde konserler verip Kafkasya'nın barışı ve istikrarı özlemlerini dile ve vücuda getirecekler. Aynı gruplar, her üç gün boyunca da kentin çeşitli alanlarında Kars halkıyla beraber şarkılar söyleyip dans edip eğlenecekler.

Çocukları unutmayan Kars Belediyesi, küçük sahne oyuncularının sergileyeceği 'Ben Büyüyünce' isimli çocuk tiyatroları, palyaço gösterileri ve çocuk yüz boyamalarıyla çocukları her akşam Kars Sanat Merkezi ile çeşitli mahalle ve sokaklarda mutlu etmeye çalışacak.

kars şenlikleri, kars haberi, karsdan haber kafkas şenlikleri

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !